MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Hakkımızda

Fakültemiz, alanlarında uzman ve deneyimli bir eğitim-öğretim kadrosu bulundurmaktadır ve her eğitim-öğretim dönemini başarıyla yürütmektedir. Mühendislik Fakültesi olarak, ülkemize, kamu ve özel sektör kuruluşlarına kolaylıkla uyum sağlayabilen donanımlı mühendisler yetiştirmekteyiz.

Mühendislik Fakültemizde Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği olmak üzere üç adet bölüm bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, çift-anadal programı, öğrenci değişim programları gibi programlardan yararlanabilmektedir.

Endüstri ile işbirliği içinde teknoloji ve AR-GE çalışmalarıyla disiplinlerarası, proaktif modelde bilimsel çıktı üreten, yetenekleri sanata dönüştüren, toplumsal sorunlara duyarlı, çevreci, uluslararası, marka bir üniversite olmak.

Ülkemizin ve bölgemizin sosyo-ekonomik gelişim düzeyinin sürekli olarak yükseltilmesine katkıda bulunacak önder nesiller yetiştirmek. Yasalara, yönetmeliklere ve mesleki etik kurallarına uygun olarak çalışmayı görev edinmek. İnsan merkezlilik ile sosyal sorumluluk ilkelerini benimseyerek bölgenin önde gelen eğitim kurumu olmaktır.

Kalite Politikası

Ülkemizin ve bölgemizin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyinin sürekli olarak yükseltilmesine katkıda bulunacak önder nesiller yetiştirmek.

Yasalara, yönetmeliklere, meslek etik kurallarına uygun olarak çalışmayı görev edinmek, insan merkezci, sosyal sorumluluk ilkelerini benimseyerek bölgenin önde gelen eğitim kurumu olmak.